KANTİNİM OTOMASYON SİSTEMİ HAKKINDA

Kantin sistemi sayesinde hızlı ve güvenilir bir alışveriş sağlanır !!!

Maliyetten tasarruf etmeniz, kazançlarınızın artmasına da neden olur. Özellikle zamandan sağladığınız tasarruf sizlere kar ettirdiği gibi müşterilerinize de kar ettirir. Bu sistem hızlı bir şekilde personelinizi ve işinizi kontrol etmenizi sağlar.

OKULUNUZDA ÖĞRENCİLERİN NE KADARI SİZDEN ALIŞVERİŞ YAPIYOR

Kazancınıza Ortak Etmeyin !!!

Hemen hemen her okulun önünde veya çevresinde öğrencilerin alışveriş yaptığı yerler bulunmaktadır. Bunlar seyyar yiyecek satan kişiler veya yakın çevrede bulunan marketler olabilir. Kantin işletmecisinin en büyük rakibi işte bu tip satış yapanlardır. Öğrencilerin buralardan alışveriş yapmasının önüne geçilmesinin en etkin yolu kartlı kantin sistemidir. Kartlı kantin sistemi ile veli öğrencisine belirli bir miktar bakiye yükler ve alışverişlerinde bu bakiyeyi kullandırır. Yani öğrencisine değil, doğrudan doğruya kantin işletmecisine para verir. Öğrenci para taşımayacağı için okul önlerindeki denetimsiz seyyar satıcılardan veya civardaki işletmelerden alışveriş yapamaz. Sadece okul kantininde satılan ürünleri tüketebilir.

KANTİN SİSTEMI İLE ÜRÜN SATIŞ ANALİZİ YAPIN

Satış, Alış ve Karlılık Analizlerinizi Kolayca Yapın !!!

Kantinler küçük marketler gibidir. 200 değişik çeşit ürün bulunur. 10-30 farklı tedarikçiden ürün ve hizmet alınır. Böylesi bir işletmenin karlılık analizi veya stok, sayım, analizlerini anlık olarak yapabilmesi çok önemlidir. Kantin Sistemi yapılan her alışverişin detaylarını tutar. Periyodik zamanlarda bu veriler kullanılarak istenilen değerlendirmeler yapılabilir. Tedarikçilere yapılan ödemeler veya bir sonraki dönemde gerekli olan ürün miktarlarının ve doğru kararla, karlı stok yatırımı yapılması konularında Kantin Sisteminden faydalanabilirsiniz. Kantin Sistemi ile belirlediğiniz iki tarih arası raporlar alabilirsiniz. Hangi öğrenci hangi ürünleri almış, hangi ürün daha karlı (alış ve satış fiyatı değerlendirmeli) Aylık Ciro ve Maliyet Raporları (kira, elektrik, personel vs), Anlık stok sayım durumu (alış veya satış fiyatına göre envanter ).

TENEFÜSLERDE KANTİN ETRAFINDA OLUŞAN KALABALIĞA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRKEN NE KADAR (YANLIŞ PARA ÜSTÜ VS) KAYIPLARINIZ VAR ?

Para kayıplarının önüne geçin !!!
Kantin Sistemi ile öğrenciler önceden yüklemiş oldukları bakiyeyi kullanırlar ve alışveriş sırasında para alışverişi yapılmaz. Bu sayede Tahsilat ve Para Üstü verme sırasında yaşanan zaman kaybı ortadan kalkar. Para alışverişi olmayınca muhtemel yanlış tahsilat veya yanlış para üstü verme riski de ortadan kalkar. Okullarda yaşanan bir diğer sıkıntı ise öğrencilerin yanlarında taşıdıkları parayı çaldırması, kaybetmesi veya daha büyük öğrenciler tarafından zorla yanlış yönlendirilmesidir. Kartlı kantin Sistemi ile öğrencilerin para taşıma gereklilikleri ortadan kalktığı için, hem okul idaresi için hem de veliler için bu gibi sıkıntılar ortadan kalkmış olur.

PERSONEL GÜVENSİZLİĞİNİ ORTADAN KALDIRIR

Kantinim otomasyon sistemi ile güvensizliği ortadan kaldırın.
Sıcak paranın olduğu her yerde kuşkular vardır en yakınınızı dahi koysanız aklınızın bir tarafı kasa da olur kamera sistemleriyle güvende olduğunuzu zannedersiniz fakat mutlaka paranın olduğu her yerde bir boşluk vardır. Kantinim otomasyon sisteminde para geçmediği için kimseyi zan altında bırakmayıp aklınızı da bulandırmamış olursuz. Bunun yanında güvenilir personel arama zorluğunuz ortadan kalkar sadece personelinizin performansını değerlendirmek durumunuz kalır.

KALİFİYE PERSONEL ARAYIŞINIZI ORTADAN KALDIRIR.

Kasaya koymayı planladığınız personelin belli bir tecrübesi olmasına gerek kalmaz !!!
Çok barkodlu ve para trafiğinin çok olduğu yerlerde kasada duracak personelin belli bir tecrübesi olması gerekmektedir. Örneğin hızlı hesap yapmalı, bütün ürünlerin güncel fiyatlarını hafızasında tutmalı ve bunları çok kısıtlı teneffüs zamanı olduğu için kantin önüne yığılan kalabalığa aynı anda yetişecek el pratiliğini koruyarak yapmalı. Bu sistemde para olmadığı ve sadece barkod okutacağı için sıradan birisi bile kantinin işleyişini aksatmaz.

TAHSİLAT VE PARA ÜSTÜ VERME SIRASINDA NE KADAR ZAMAN KAYBINIZ VAR?

Tahsilat ve Para Üstü Verme Sırasında Ne Kadar Zaman Kaybınız var !!!

Kantin Sisteminin birçok avantajı vardır. Bunlardan biri de alışverişlerin hızlandırılmasıdır. Kantin Sistemi kullanılan kantinlerde öğrenciler ve kantin personeli para ile temas etmez. Alışveriş tutarı, öğrencinin önceden yüklenmiş olan bakiyesinden düşülür. Kantinim en küçük küsüratları dahi hesaplayabildiğinden tam alışveriş tutarı öğrenci bakiyesinden düşülür. Böylece para uzatma, alışveriş tutarı hesaplama, para üzerini hesaplama ve para üzerini öğrenciye geri ulaştırma işlemleri ortadan kalkar. Bu gibi işlemler ortadan kalktığı için de daha hızlı alışveriş yapılması sağlanır. Kısaca bir personel birim zamanda daha fazla iş yapabilir. Böylece aynı işi daha az sayıda personel ile daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

TEDARİKÇILER İLE OLAN CARİ HESABINIZI KENDİNİZ DE KOLAYCA TAKİP EDEBİLİRSINİZ

Kendi Muhasebenizi Kolayca Takip Edin !!!

Kantin Sistemi kantininizden yapılan alışveriş sırasında para alışverişini ortadan kaldırır. Kantinden alışveriş yapmak isteyen öğrenci akıllı kartını veya barkodlu kartını okutarak veya parmak izini kullanarak kendini sisteme tanıtır. Sisteme daha önceden yüklemiş olduğu bakiyeyi alışveriş sırasında kullanır. Satın Aldığı tüm ürünler Barkod Sistemi ile çıkış yapılacağından Stok ve Satış Takibi otomatik olarak yapılır. Tedarikçilerden Alınan sipariş fişleri veya faturalar da sisteme barkodlu sistem tarafından okutularak işlenir. Böylece Hem Stok ve Alış Maliyetleri hem de Tedarikçi ile olan Cari Hesap aynı anda otomatik olarak hesaplanmış olur. Kira, Elektrik, Personel ve Diğer giderler de sisteme ilgili menülerinden işlenir. İşleyiş çok kolay ve hızlıdır. Tüm bu bilgiler sisteme işlendikten sonra iki tarih arasında SATIŞ, ALIŞ, MALİYET ve STOK raporları anında alınır ve KARLILIK hemen hesaplanabilir.

ÖĞRENCİLERDEN ÖN ÖDEMELİ TAHSILAT YAPIN, HEM CİRONUZU GARANTİ ALTINA ALIN HEM DE SATINALMA GÜCÜ OLUŞTURUN

Cironuzu Garanti Altına Alın !!!

Satın Alma Gücü Oluşturun Kantin Sistemi kantininizden alışveriş sırasında yapılan para alışverişini ortadan kaldırır. Kantinden alışveriş yapmak isteyen öğrenci daha önceden belirlenmiş olan, PARMAK İZİ OKUTMA, AKILLI KART OKUTMA veya BARKODLU KART okutma yöntemlerinden birini kullanabilir. Sisteme daha önceden yüklemiş olduğu bakiyeyi alışveriş sırasında kullanır. Yani öğrenci alışveriş yapmak için sisteme önceden para yükler. Kantin İşletmecisi izin verirse Alışveriş Kredili olarak da yapılıp tahsilat sonradan da yapılabilir. Ya da esnek kredi limiti tanımlanabilir. Sisteme istenildiği kadar bakiye yüklenebilir. Velinin isteğine göre de bu bakiye günlük harcama limiti ile sınırlandırılabilir. Veli aybaşın da öğrencisine 250 TL bakiye yükleyip, her gün en fazla 10 TL harcasın diyebilir. Bu sayede veli her gün para vermekten, öğrenci para taşımaktan kurtulur. Kantin İşletmecisi ise öğrencinin bir ay içinde yapacağı alışverişlerin bedelini önceden almış olur.

BARKODSUZ ÜRÜNLERİ DE DENETLEYİN

Kantinim otomasyon sistemi barkodu olmayan ürünleri de sattığınızda toplam cironun içerisinde kontrol edip gerçek karlılığı görür ve kaçakları önleyebilirsiniz. Örneğin çay satışını takip etmenin tek yolu pet bardak veya şeker takibiyle (asla gerçek satışı ortaya koymaz) ortalama takip etmeyip gerçek satışı ve karlılığı anında görebilirsiniz. Mesela 1kg çaydan kaç adet sattığınızı görecek bayatlayıp çöpe döktüğünüz çayı kar ettiğinizi düşünmenizi engelleyeceksizniz.

SISTEMIN KULLANIM ALANLARI

Kantin Sistemi Kullanım Alanları!!!

Kantin Sistemi Maliyeti Ucuz Geri Dönüşü son derece hızlı ve ekonomik bir fiyata sahip olabileceğiniz kantin proğramıdır. Ayrıca Kantin Sistemi, Askeri Kantinlerde, Askeri Kantin Otomasyonu olarak Hastane Kantinlerinde, Hastane Kantin Otomasyonu Olarak, Dershane Kantinlerinde Dershane Kantin Otomasyonu olarak ve hatta Otellerde konsepti Herşey dahil, Ultra Herşey Dahil bile olsa Tüm restaurantlar ve barlar ve hatta marketlerinde kullanılarak Otel Otomasyon Sistemi olarak da hizmet verecektir.

KANTİN SİSTEMİNİN KANTİN İŞLETMECİSİNE FAYDALARI


Sistemde harçlık Kantin Sistemi Kimlik Kartına yükleneceği için, Okul Kantini dışından alışveriş yapma imkanı nı ortadan kaldırır. Bu durum Kantin Cirosunu önemli ölçüde arttırır.
Sisteme dahil olan öğrenciler "ön ödeme" veya "sonradan ödeme" yöntemini tercih edebilir. Sonradan ödeme yönteminde öğrenci bazında kredi tanımlanabilir.
Sistem parasız çalışacağı için hızlı alışveriş sağlar. Tahsilat ve para üstü zaman kaybını ortadan kaldırır.
Teneffüs zamanında kantin etrafında oluşan yoğunluğu sistemin getirdiği hız sayesinde kolayca aşılabilir.
Sistemden ayrıntılı stok, satış ya da karlılık raporları alınabilir
Sisteme tedarikçilerden alınan faturalar ve yapılan ödemeleri işleyip kendi muhasebenizi de kolayca takip edebilirsiniz.
Birden fazla kantin sahibi işletmelerde kantinler arası entegrasyon sağlanarak yönetimi ve takibi kolaylaştırır.

KANTİN SİSTEMİNİN ÖĞRENCİ VELİLERİNE FAYDALARI


Bakanlığın yasakladığı asitli içecekler, cips, patates kızartması gibi yiyecek ve içecekler çocukların sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Yasaklanan bu yiyecek ve içecekler okul önlerindeki seyyar satıcılar ve denetimsiz, ruhsatsız işyerlerinde satılmaya devam ediyor.
Çocuğunuzun muhtemel alerjik durumu olabilir, siz ne kadar dikkat ederseniz edin, kantinden ne satın alacağını her an denetleyemezsiniz. Kantin Sistemi sayesinde çocuğunuzun ne satın alacağına siz karar verirsiniz. Kantine yasaklı ürünleri belirtip bu ürünleri satın almasını engelleyebilirsiniz.
Çocuğunuz alışveriş sırasında Para kullanmayacağı için, TOST gibi ambalajsız gıda ürünlerini paraya dokunmadan temin eder ve bu sayede muhtemel bulaşıcı hastalıklar, mikrop ve hastalıklardan korunmuş olur.
Satışların bilgisayar sistemi ile takip edildiği, her türlü alışveriş bilgisinin yanı sıra, bakiye harcama-yükleme, ürün satışı gibi istatistiksel bilgileri de tutar. Bu bilgileri dilediğiniz zaman kantinden alabilirsiniz.
Çocuğunuz üzerinde para taşımayacağı için, para kaybetme ya da çaldırma gibi tatsız olaylar yaşanmaz.
Çocuğunuz kantinden alışveriş yaptığında ya da kartına para yüklemesi yaptığı anda durum bilgisi size anında SMS veya E-MAİL ile bildirilir.
Çocuğunuzun yaptığı alışverişleri, kalan harcama bakiyesi ni, ve ürün kısıtlama işlemleri ile gerektiğinde Kredi Kartınız ile Harçlık Verme İşlemini web sitemiz üzerinden ONLINE işlemler menüsünden istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu yaptığınız değişiklikler anında kantin sisteminde etkin olacaktır.

Bu Kantinde Sıra Olmaz
Çünkü Kantinim Kullanıyoruz.

Resimler


Uygulama Görüntüleri


 modal